info@fnpv.sk   02/59 104 20 Ut a Št: 10:00-12:00 a 13:00-15:00
   

V ČOM JE PÔŽIČKA JEDINEČNÁ

Chcel by si v budúcnosti vykonávať nedostatkové regulované povolanie, ale nemáš dostatok financií aby si sa štúdiu mohol venovať naplno? Stabilizačná pôžička je pre teba tou správnou voľbou! Stabilizačná pôžička je jediná pôžička svojho druhu určená pre študentov, ktorí sa štúdiom pripravujú na výkon nedostatkového regulovaného povolania. Navyše, ak splníš všetky podmienky, pôžičku nemusíš vrátiť. Ak sa v budúcnosti rozhodneš pre akékoľvek iné povolanie, nezúfaj, stále si získal najvýhodnejšiu pôžičku od štátu. 

Kontaktuj nás

HLAVNÉ VÝHODY PÔŽIČKY

Nenávratnosť pri splnení podmienok
Počas štúdia a výkonu povolania sa pôžička neúročí a nespláca
Pôžička je bezúčelová
Možnosť opakovaného čerpania
Garantovaný úrok len 4,0 %
Pôžička bez ručiteľa
Možnosť odkladu splácania
- počas materskej dovolenky
- počas rodičovskej dovolenky
- počas výkonu dobrovoľnej vojenskej prípravy
- počas nezamestnanosti
 

Čo je cieľom stabilizačných pôžičiek

Starnutie zamestnancov niektorých už v súčasnosti nedostatkových povolaní, spolu so zmenami na trhu práce a nedostatkom študentov na vysokých školách v prioritných odboroch predstavujú vážne riziko pre budúcnosť trhu práce na Slovensku, najmä budúcnosť niektorých povolaní. S cieľom minimalizovať existujúce negatívne vplyvy bolo zavedené stabilizačné opatrenie, ktorého cieľom je stabilizovať študentov vybraných študijných programov a odborov, ktorí štúdiom získajú kvalifikačný predpoklad na výkon povolania ohrozeného nedostatkom pracovných síl v Slovenskej republike.

Pôžička pre vybrané skupiny študentov konkrétnych študijných odborov alebo ich kombinácií a odpustenie jej splatenia by mala taktiež prispieť k motivácii absolventov vysokých škôl po skončení štúdia vykonávať povolanie v Slovenskej republike, na ktorého výkon sa pripravovali štúdiom na vysokej škole.

VIAC INFORMÁCIÍ